با تبریک سال نو🌷 برای دریافت وام تماس بگیرید.

دریافت وام بانک رسالت فوری

وام بانک رسالت فوری

سرفصل‌های مقاله

بانک رسالت، با ارائه خدمات و تسهیلات فوری مالی به مشتریان خود، به توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه کمک می‌کند. ویژگی اصلی انواع وام‌های‌ بانک رسالت، عدم دریافت بهره بالا از مشتریان است. به عبارت دیگر بانک رسالت تنها کارمزد ۲ درصدی برای ارائه خدمات مالی خود دریافت می‌کند که این مقدار از میزان بهره دیگر بانک‌ها بسیار کمتر است. وام بانک رسالت فوری یکی از پرتقاضاترین وام‌های بانکی است به سرعت و با کمترین فرآیند ممکن، به مشتریان ارائه می‌شود. در ادامه می‌خواهیم شرایط دریافت انواع وام‌های فوری بانک رسالت را به طور کامل شرح دهیم.

وام بانک رسالت فوری

بانک رسالت با ارائه طرح وام فوری، تسهیلاتی با سقف ۲۰۰ میلیون تومان به افراد حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان به افراد حقوقی اعطا می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته وام بانک رسالت فوری، امکان ثبت‌نام و درخواست وام به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت بانک است بدون نیاز به حضور فیزیکی در شعبات بانک. این سرویس باعث تسهیل فرآیند دریافت وام برای مشتریان می‌شود. با این اقدام، بانک رسالت نه‌تنها به بهبود رفاه مالی مشتریانش کمک می‌کند، بلکه در راستای توسعه فرآیندهای دیجیتالی و ارتقاء سطح خدمات بانکی، گام مثبتی برمی‌دارد.

انواع وام بانک رسالت فوری

انواع وام بانک رسالت فوری

بانک رسالت با ارائه انواع وام‌های فوری، دسترسی به منابع مالی را برای مشتریانش آسان و سریع کرده است.

۱. وام بانک رسالت فوری با سپرده

برای کسانی که حساب سپرده در بانک رسالت دارند، بعد از انجام ارزیابی و اعتبارسنجی به‌صورت غیرحضوری، به‌صورت آنلاین امکان درخواست و دریافت وام فوری وجود دارد.

۲. وام بانک رسالت فوری بدون سپرده

افرادی که حساب سپرده ندارند، می‌توانند از خدمات «معرفی وام» استفاده کرده و به راحتی درخواست وام دهند.

۳. وام بانک رسالت فوری بدون ضامن

جهت دریافت وام بدون ضامن، بانک رسالت برای افرادی که رتبه اعتباری مناسبی ندارند، نیاز به ضامن و وثیقه الکترونیکی ضروری می‌داند. اما افرادی که اعتبار بالاتری دارند، می‌توانند بدون نیاز به ضامن و وثیقه الکترونیکی وام بگیرند. اگر مشتری دارای رتبه ممتاز باشد و بدون سوء پیشینه و بدهی باشد، می‌تواند بدون نیاز به ضامن و وثیقه الکترونیکی، تا سقف تعیین شده از سوی بانک اقدام به درخواست وام کند.

با این رویکرد، بانک رسالت سعی در ارائه خدمات مالی مناسب به همه مشتریان دارد. به‌ویژه برای کسانی که به دنبال راهکارهای سریع و آسان برای تامین نیازهای مالی خود هستند.

شرایط و مقررات ثبت‌نام وام بانک رسالت فوری

شرایط و مقررات ثبت‌نام وام بانک رسالت فوری

بانک قرض الحسنه رسالت با معرفی تسهیلات فوری به مشتریان خود، فرصتی را فراهم کرده است تا وام فوری به سرعت و به صورت آنلاین در دسترس آن‌ها قرار گیرد.

 • برای استفاده از تسهیلات فوری بانک رسالت، ابتدا لازم است که مشتریان حساب سپرده در بانک رسالت داشته باشند و مدت حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه از ایجاد حساب سپرده گذشته باشد.
 • مراحل ثبت درخواست وام فوری بانک رسالت به صورت آنلاین انجام می‌شود، ابتدا برآورد تسهیلات و اعتبارسنجی از طریق سامانه مرآت صورت می‌گیرد و سپس در مرحله نهایی از اینترنت بانک رسالت برای ثبت درخواست نهایی استفاده می‌شود.
 • برای دریافت وام فوری، متقاضی باید ابتدا اعتبارسنجی مرآت را با موفقیت انجام دهد. نتایج اعتبارسنجی پس از 7 تا 10 روز کاری اعلام می‌شود و مشتریان بر اساس این نتایج به چهار دسته مختلف ممتاز، کاملاً متناسب، متناسب و نامتناسب تقسیم‌بندی می‌شوند.
 • اگر متقاضی نمره اعتباری ممتاز را کسب کرده باشد، نیازی به معرفی ضامن و ارائه سفته‌الکترونیکی ندارد. اما در صورتی که نمره اعتباری متناسب باشد، باید سفته‌الکترونیکی را دریافت کرده و یک ضامن واجد شرایط را برای ضمانت معرفی کند.
 • کارمزد وام بانک رسالت فوری ۲ درصد است که در اولین‌ماه پس از اعطا، این مبلغ از حساب وام‌گیرنده کسر می‌شود. سپس، اقساط ماهانه به‌صورت منظم از حساب وام‌گیرنده برداشت می‌شود.
 • شرایط دریافت تسهیلات شامل عدم داشتن هرگونه چک برگشتی و بدهی معوقه در سیستم بانکی است. همچنین، تأخیر در بازپرداخت اقساط ممکن است با جریمه همراه شود. اما با درخواست و دریافت وام، سپرده وام‌گیرنده مسدود نخواهد شد.

در نهایت، مراحل ثبت درخواست وام فوری بانک رسالت بدون سپرده به‌صورت آنلاین و از طریق سامانه این بانک انجام می‌شود و پس از تایید درخواست، مشتری باید برای تکمیل مراحل و دریافت وام به شعب بانک مراجعه کند.

سطح اعتباری مشتریان چیست؟

پس از ثبت‌نام در سامانه مرآت، این سامانه به طور خودکار اطلاعات مربوط به شغل، درآمد و تاریخچه پرداخت اقساط قبلی شما را بررسی می‌کند. بر اساس این اطلاعات، شما به یکی از چهار سطح اعتباری ممتاز، کاملاً متناسب، متناسب و نامتناسب تقسیم می‌شوید. این سطوح اعتباری به شرح زیر است:

۱. سطح اعتباری ممتاز

این سطح نشان‌دهنده وضعیت بسیار عالی و پرداخت‌های به‌موقع و بدون تاخیر از سوی شخص می‌باشد. افرادی که تمام اقساط خود را به‌موقع پرداخت کرده‌اند و شغل پایداری دارند، در این سطح قرار می‌گیرند.

۲. سطح اعتباری کاملاً متناسب

افرادی که پرداخت‌های معقول و به‌موقعی داشته‌اند و شرایط مالی مناسبی دارند در این سطح قرار می‌گیرند.

۳. سطح اعتباری متناسب

افرادی که پرداخت‌های قابل قبولی داشته‌اند و شرایط مالی متوسطی دارند، در این سطح قرار می‌گیرند.

۴. سطح اعتباری نامتناسب

این سطح نشان‌دهنده وضعیت مالی نامناسب و عدم پرداخت‌های به‌موقع می‌باشد. افرادی که مشکلاتی در پرداخت اقساط داشته‌اند یا شرایط مالی نامناسبی دارند، در این سطح قرار می‌گیرند.

این سطوح اعتباری به بانک اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی و پرداخت‌های شما ارائه می‌دهند تا بانک بتواند تصمیم‌گیری مناسبی در مورد اعطای وام‌ها اتخاذ کند.

مدارک لازم جهت اخذ وام بانک رسالت فوری

مدارک لازم جهت اخذ وام بانک رسالت فوری

برای دریافت وام فوری از بانک رسالت، مدارک لازم به شرح زیر است:

 1. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی که اثبات هویت متقاضی را ارائه می‌دهند.
 2. مدارک شغلی از قبیل فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار، که نشان می‌دهند متقاضی دارای منبع درآمد است.
 3. نتیجه اعتبارسنجی از طریق سامانه مرآت که میزان اعتبار و قابلیت پرداخت وام را مشخص می‌کند.
 4. اطلاعات سکونتی و فردی که شامل آدرس محل سکونت، شماره تماس و اطلاعات شخصی دیگر متقاضی است.
 5. معرفی یک ضامن رسمی که باید مدارک هویتی و شغلی وی نیز ارائه شود.
 6. ارائه سفته الکترونیکی با کد یکتای آن که به عنوان ضمانت برای وام ارائه می‌شود.

بعد از ارائه این مدارک به بانک رسالت، درخواست وام مورد بررسی قرار گرفته و مبلغ و شرایط بازپرداخت وام نیز برای متقاضی تعیین می‌شود. در صورت تأیید درخواست، متقاضی از طریق پیامک مطلع خواهد شد تا برای تکمیل مراحل و دریافت وام به شعبه مربوطه بانک رسالت مراجعه کند.

شرایط تأیید صلاحیت ضامن وام بانک رسالت فوری

شرایط ضمانت برای وام‌های فوری بانک رسالت با هدف اطمینان از توانایی بازپرداخت وام توسط ضامنین به دقت تعیین شده است. مراحل و شرایط مورد نیاز برای ضمانت تسهیلات به شرح زیر است:

 1. فرد ضامن باید در بانک قرض‌الحسنه رسالت حساب بانکی فعال داشته باشد تا امکان انجام عملیات مالی مرتبط با ضمانت وام فراهم شود.
 2. ضامن باید با موفقیت اعتبارسنجی در سامانه مرآت را انجام داده و امتیاز مناسبی کسب کند. این امتیاز نشان‌دهنده توانایی ضامن در انجام تعهدات مالی می‌باشد.
 3. ضامن باید سفته الکترونیکی را از طریق اپلیکیشن مخصوص بانک دریافت کرده و شناسه خزانه‌داری کل کشور را به متقاضی وام ارائه نماید. این سفته الکترونیکی به‌عنوان تضمین مالی برای بازپرداخت وام مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. در زمان ضمانت وام، ضامن نباید دارای چک برگشتی جاری باشد. این نشان‌دهنده وضعیت مالی پایدار و قابل اعتماد ضامن است.

سامانه دریافت وام بانک رسالت فوری

سامانه دریافت وام بانک رسالت

بانک رسالت، با هدف ارائه خدمات آسان و سریع به مشتریان خود، سامانه‌های مختلفی را برای دسترسی به خدمات بانکی طراحی کرده است. یکی از این سامانه‌ها، سامانه وام بانک رسالت است که به آدرس ibank.rqb.ir در دسترس مشتریان بانک قرض‌الحسنه رسالت قرار دارد.

یکی از روش‌های دیگر برای درخواست وام فوری از بانک رسالت، اعتبارسنجی بانکی در سامانه مرآت بانک رسالت است. افراد می‌توانند با ورود به این سامانه از طریق آدرس imerat.ir ثبت‌نام کرده و مراحل اعتبارسنجی را طی کنند و پس از مشخص شدن نتیجه اعتبارسنجی، اقدام به ثبت درخواست وام نمایند.

سقف مبلغ و میزان سود وام بانک رسالت فوری

در حال حاضر، سقف وام فوری ارائه شده توسط بانک رسالت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به افراد حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان به افراد حقوقی مشخص شده است و در زمان دریافت وام، کارمزد ۲ درصد اعمال می‌شود. همچنین، هر ماه، معادل ۲۰ درصد از میانگین مبلغ سپرده‌گذاری شده به عنوان امتیاز وام به مشتریان اعطا می‌شود.

زمان بازپرداخت وام بانک رسالت فوری

بانک رسالت، زمان بازپرداخت اقساط وام فوری را بین 1 تا 5 سال تعیین کرده است. اما بر اساس شرایط خاص، از جمله مدت زمانی که مشتری سپرده‌های خود را به مدت طولانی‌تری در بانک نگهداری می‌کند، مدت بازپرداخت اقساط افزایش می‌یابد. به طور دقیق‌تر، برای هر ماه افزایش در مدت نگهداری سپرده، 2 ماه به مدت بازپرداخت اقساط افزوده می‌شود.

سخن پایانی

با خرید امتیاز وام بانک رسالت، می‌توانید بصورت فوری وام مورد نظر خود را دریافت کنید. اما اگر نیاز به اخذ وام بانک رسالت فوری ندارید، می‌توانید با سپرده‌گذاری یا استفاده از حساب خود در بانک رسالت، امتیاز وام بانک را به دست آورید و بدون خرید امتیاز، وام مورد نیاز را دریافت کنید.

همچنین اگه نیاز به دریافت وام فوری میتوانید به صورت ۱ الی ۲ روزه از موسسه حقوقی توانگر وام دریافت کنید، برای دریافت وام از موسسه حقوقی توانگر شما فقط نیاز به داشتن سند خودرو پلاک تهران و یا ملک مسکونی و اداری تهران دارید. برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت وام میتوانید به صفحات پرداخت وام مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز بدید.
اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *